در حال بارگذاری...

تابلو تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی سر درب فروشگاه ها، مغازه ها یا دفترها در معرفی آن شغل نقش پر اهمیتی نیز دارند، جذاب بودن مطالب نوشته شده روی تابلوهای تبلیغاتی، برای جذب مشتری تأثیر بسزایی دارند، همچنین استفاده از انواع تابلوهای تبلیغاتی برای رونق کسب و کار و معرفی آن، امروزه جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند، تابلوهای تبلیغاتی یکی از بهترین روش های تبلیغات است که نخستین بار مصری ها از تابلوهای تبلیغاتی، استفاده می کردند.

تأثیر تابلو تبلیغاتی

برای نخستین بار ساخت تابلو تبلیغاتی در مصر استفاده می شد و با پیشرفت علم و صنعت دیجیتال، صنعت تابلو سازی نیز مدرنیته شد، امروزه در تمام نقاط کشور برای معرفی کالا یا شغلی از این تابلو تبلیغاتی نیز استفاده می شود و اکثر کسب و کارها به نصب تابلو تبلیغاتی نیز اقدام می کنند.

استفاده از تابلوها ی محیطی که مانند بیلبوردها، تلوزیون های شهری، تابلو شرکت ها و سر درب مغازه ها و مراکز تجاری هستند که این تبلیغات محیطی بهترین نوع تبلیغات نیز است، همچنین برای بهتر دیده شدن از تابلوهای تبلیغاتی سر در مغازه ها و مراکز تجاری استفاده می شود، زیرا عابرین در طی مسیری که طی می کنند، ناخودآگاه به علت زیبایی و تنوع رنگ تابلو ها توجه آنها جلب می شود.

انواع تابلو به انگلیسی

با پیشرفت صنعت در تابلو سازی تحول زیادی در کسب و کارها به وجود آمد، یکی ازبهترین تحولاتی که در صنعت تابلو سازی به وجود آمد رول های چلنیوم بوده است که درست بعد از به وجود آمدن تابلوهای چلنیوم و استفاده از آن ها برای مغازه ها و فروشگاه ها تعداد عظیمی از مشتری ها برای آن شغل و فروشگاه ها پیدا شد.

تابلو مغازه به انگلیسی می شود ” Shop Panel” که شما با جستجو کردن این عبارت در گوگل می توانید انواع و اقسام تابلو را مشاهده کنید و با انواع تابلوها آشنا شوید و همینطور با کاربرد آنها که در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 تابلوی مغازه مدرن

تابلوهای مدرن، تابلوهایی با حروف برجسته می باشند که از ایده های خلاقانه ای در طراحی تابلو مغازه و ساخت آن ها استفاده شده است. تابلوهای مدرن متناسب با خلاقیت تابلو ساز ساخته شده است و کاملا خلاقانه بوده و از هیچ نمونه دیگری کپی برداری نشده، با مکانیزه شدن تابلو سازی و دسترسی آسان به انواع ماشین آلات پیشرفته در صنعت تابلو سازی کشور، شاهد افزایش کیفیت وکمیت تابلو تبلیغاتی مغازه ها می باشیم، اغلب مشتریان تمایل دارند که تابلویی متفاوتی را داشته باشند، تابلویی که همه ایده آل های یک تابلو جذاب را در ساختار خود به همراه داشته باشد.

دیده شدن انواع تابلو مغازه در خیابان یکی از مهمترین عوامل و نکاتی است که در طراحی تابلو مغازه باید در نظر گرفت بگونه ای که در صورت رعایت نکردن این مسئله ممکن است رونق کسب و کار شما با مشکل مواجه شود، نحوه نور پردازی یک تابلو برای دیده شدن آن در شب و یا تاریکی و میزان درخشندگی آن، کنتراست نوری و بازتاب نور همگی موارد و نکاتی است که در نورپردازی یک تابلو تبلیغاتی باید رعایت شود.

قیمت تابلو مغازه و فروشگاه ها با توجه به اجناس مختلف بکار گرفته شده در ساخت تابلو نیز کاملا متفاوت می باشد.

انواع تابلو تبلیغاتی حروف برجسته

با ورود دستگاه های طراحی حروف برجسته، در دنیای تابلوهای تبلیغاتی، تحولی چشم گیر بوجود آمده است، ساخت تابلوهایی با نوآوری ها و خلاقیت های جدید سبب می گردد که تبلیغاتی با حروف برجسته داشته باشیم، در گذشته ها کسب و کار صنعت تابلو سازی تفاوت های بسیار زیادی با کسب و کار امروزی داشته است، امروزه انواع تابلو تبلیغاتی حروف برجسته در میان مشتریان خرید تابلو از طرفداران زیادی بر خوردار است و محبوبیت بالایی دارد به گونه ای که می توانیم بگوییم انواع تابلوهای حروف برجسته از پر طرفدار ترین تابلو های تبلیغاتی موجود در بازار نیز به شمار می آید، همچنین قیمت انواع تابلو تبلیغاتی که بستگی به نوع آن دارد نیز بسیار متفاوت است همچنین قیمت تابلوهای ال ای دی بر اساس نوع و برند لامپ های استفاده شده و غیره نیز است.

با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی در صنعت تابلوسازی ساخته شدند که به ساخت حروف برجسته کمک می کنند، این تغییرات در دنیای تابلوهای تبلیغاتی رشد چشم گیری داشته و همچنان در رشد هست، همچنین ساخت انواع تابلو حروف برجسته سبب ایجاد نوآوری و خلاقیت های خاص و همین طور جدید شده است، یکی از مزایای مهم این رویداد این است که موجب شد تا تبلیغات بهتری بتوانیم داشته باشیم، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی چند نمونه تابلو حروف برجسته بپردازیم.

چلنیوم حاشیه دار

این نوع تابلو از حروف برجسته ی چلنیوم ساخته شده است که جنس آن از پلکسی است، حاشیه آن از پلکسی و سر تا لبه آن، از جنس چلنیوم می باشد. این تابلوها روی انواع سنگ، کامپوزیت، MDF، چوب و PVC نیز قابل اجرا می باشند.

چلنیوم پلکسی دوبل

یکی از انواع تابلو حروف برجسته تابلوی چلنیوم پلکسی دوبل نیز می باشد که جنس این تابلو از پلکسی هست، دور تا دورش این تابلو از چلنیوم و با یک پلکسی اضافه به روی کار در رنگ های مختلف و از جنس پلکسی نیز می باشد که معمولا برای این کار رنگ مشکی کاربرد بیشتری دارد، این تابلوها به روی انواع سنگ، چوب، کامپوزیت، PVC و MDF قابل اجرا می باشد، این تابلوها با داشتن مرکز تیره و حاشیه ای نورانی هم در شب و هم در روز نمای زیبایی دارند.

تابلوهای حروف برجسته ی پلاستیک سه بعدی وکیوم

تابلوهای پلاستیک سه بعدی وکیوم یکی دیگر از انواع تابلو حروف برجسته هست، این تابلو جزء جدید ترین تابلوها در صنعت تابلوسازی می باشند، این تابلوها به علت تنوع رنگ، مدل، نوردهی و ظاهر فانتزی که می توان به آن داد با تابلوهای حروف برجسته ی چلنیوم رقابتی تنگاتنگ را بوجود آورده است، ساخت این تابلوها با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود و نسبت به گذشته در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد.

حروف استیل

چنانچه قصد دارید برای مغازه ی خود از تابلوهای استیل تبلیغاتی سفارش دهید، از نوع استیل نگیر استفاده کنید، چرا که این نوع از دوام و مرغوبیت بالاتری برخوردار است، حروف استیل از دیگر انواع تابلو حروف برجسته است. جذابیت طبیعی و ذاتی و خاصیت ماندگاری آن باعث کاربردی بودن آن نیز شده است.

گفتنی است تابلوی استیل لبه ی پانچ همانند تابلوی حروف استیل برجسته بوده و تنها تفاوتی که این دو تابلو با هم دارند در نمای ستاره ای آن و همچنین لبه ی پانچ شده ی آن است که می تواند با چشمک زن ایجاد نماید و این باعث می شود که همه ی افراد به سمت کسب و کارتان سوق داده شوند، از صفحات استیلی که ضد زنگ است در رنگ های براق و مات برای ساختن تابلو ی استیل لبه پانچ استفاده نیز می شود، این ورق ها دو نوع دارد، نوع بگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب می شود و نوع نگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب نمی شود.

نوعی از تابلوهایی که از جذابیت بصری بالایی برخوردار بوده و می تواند در بازار پر رقابت امروز نقش مهمی را در جذب مشتری داشته باشد، تابلو روان هست که با نوشته های متحرک مشتری را به خود جذب می کند.

اصول طراحی تابلو تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی وسیله ای هستند که از آن ها در طراحی بصری و بازاریابی استفاده نیز می شود یا به عبارتی دیگر، هنگامی که یک تابلو تبلیغاتی، طراحی و ساخته می شود بسته به رویکرد طراح می تواند این تابلو خودنمایی کند و یا ساده به نظر برسد، در حالت اول ، وقتی که این تابلو به خوبی دیده شود، به احتمال زیاد در طراحی آن از تکنیک های مختلف طراحی تابلو استفاده شده تا تابلو را به بهترین شکل ممکن نشان بدهد.

اصول طراحی تابلو تبلیغاتی خوب بسیار ساده است، تابلوی شما باید حتی از راه دور قابل خواندن باشد، باید در مکانی قابل مشاهده قرار بگیرد که در روز و شب کاملا قابل رویت باشد.

هدف اصلی طراحی تابلو مغازه، جذب هر چه بیشتر توجه مشتری است، به همین خاطر تابلوی تبلیغاتی شما باید همیشه بالا و بطور کاملا در دید مخاطب باشد، تابلوی تبلیغاتی را در مکانی قرار دهید که تمام بخش های طراحی شده آن در جای مشخص خود قرار بگیرند و به خوبی قابل رویت باشد.

خوانایی نیز یکی از اصول اساسی در طراحی تابلو های تبلیغاتی است، میزان خوانایی تابلو شما در به خاطر سپردن آن توسط مخاطب هدف نیز تأثیر قابل توجهی خواهد داشت، اگر کلماتی که استفاده می کنید خیلی پیچیده باشند و یا به ندرت استفاده می شوند، متوجه خواهید شد که بسیاری از مشتریان شما معنای تابلو شما را به سختی متوجه می شوند یا کلا متوجه نمی شوند.

داشتن یک تابلو با وضوح بالا می تواند به تابلو شما کمک کند تا مورد توجه قرار گیرد و توجه بیشتری به آن جلب شود ، اما هنگامی که فرد شروع به خواندن تابلو می کند ، ممکن است این اتفاق بیفتد که متن به دلیل روشنایی زیاد واضح نباشد.

به همین دلیل واضح بودن تابلو بسیار مهم است، مخاطبان هدف شما باید بتوانند آنچه را که تابلو شما طراحی شده به وضوح ببینند، در غیر این صورت ممکن است، فقط به این دلیل که تابلو و علائم شما به اندازه کافی واضح نیستند، با تعداد مشتری کمتری روبرو بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بازگشت
WhatsApp
تماس مستقیم
ایتا
روبیکا