در حال بارگذاری...

تابلو چلنیوم

یکی از استراتژی های مهم و هدفمند در دنیای تبلیغات، ارتباط بین مشتریان و صاحبان مشاغل نیز هست که یکی از تاثیر گذار ترین راه های ارتباطی، تبلیغات محیطی نیز می باشد و به دسته های متفاوتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلو های سردر اماکن تجاری دسته بندی می شوند که ساخت و تولید آن ها در مجموعه ها و شرکت های تابلو سازی نیز انجام می گیرد، به عنوان نمونه تابلو های حروف برجسته که تابلو چلنیوم یکی از آن ها بشمار می رود نوعی از تبلیغات محیطی می باشد که در انواع تابلو چلنیوم نیز قابل پیاده سازی می باشند.


همان طور که می دانیم تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود به بازار تابلو سازی و تبلیغاتی تحولی عظیم و نو را به پا کرده است، که مورد استقبال تعداد زیادی از مشتریان قرار گرفته است، اما این تغییرات فقط به ساخت تابلو چلنیوم به شکل ساده و معمول ختم نمی شود و تابلو سازان را بر آن داشته تا با تفکر و نوآوری به ساخت تابلو های چلنیوم به شکل های مختلفی نیز بپردازند.
برای شناخت بهتر تابلو چلنیوم، انواع تابلو چلنیوم و قیمت تابلو چلنیوم با ما همراه باشید تا در ادامه به این نکات نیز بپردازیم.


تابلو چلنیوم چیست

تابلو چلنیوم یا همان چنلیوم که واژه اصلی و صحیح این جنس می باشد، یکی از تابلو های حروف برجسته است که به دلیل زیبایی و قیمت مناسب بین حروف های برجسته، مورد استقبال و خرید اکثر مشتریان نیز قرار گرفته است.
حروف برجسته چنلیوم که امروزه در انواع تابلو های چلنیوم ساخته می شود در جهت تبلیغات به عنوان تابلو شرکت ها، ارگان ها، تابلو سردر پاساژ ها، تابلو مغازه و مواردی مشابه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و در نوع خود می تواند از موثرترین راه های تبلیغاتی نیز بشمار برود.


تشخیص چلنیوم اصل و چینی

بین لبه های چلنیوم چینی و اصلی تفاوت های بسیاری وجود دارد که ادامه شامل موارد زیر نیز می شود.
ضخامت: لبه چلنیوم های اصلی نسبت به چینی دارای ضخامت بیشتری هستند که در ساخت حروف باعث می شود استحکام بالایی داشته باشند، لبه های چینی با استفاده از کمترین خم، فشار و ضربه نیز تغییر شکل می دهند.
رنگ پذیری: از تفاوت های لبه های چلنیوم ثبات رنگ آن ها می باشد که لبه های چینی در مقایسه با سایر لبه ها دارای استقامت کمتری دربرابر به نور آفتاب و برف و باران های اسیدی اطراف خود دارند.
قبل از توضیحات در مورد انواع و قیمت تابلو های چلنیوم لازم است تا به جزئیات و مواد های استفاده شده در ساخت تابلو چلنیوم نیز بپردازیم.
تمامی تابلو های تبلیغاتی قبل از اینکه به مرحله نصب برسند باید توسط متریال های مختص به خود تولید شوند که تابلو چلنیوم نیز از این مورد جدا نمی باشد و به طور معمول نیازمند اجناس مصرفی در تولید نیز خواهد بود که در ادامه مقاله به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

رول چنلیوم در تابلو چلنیوم

چنلیوم که مواد اصلی و دلیل نام گذاری این تابلو نیز بشمار می رود نوعی آلومینیوم است که طی مراحلی به شکل ورق های آینه ای تبدیل می شود و در جهت ساخت حروف برجسته به عنوان لبه کار نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع منظور از لبه کار در حروف چنلیوم همان برجستگی حروف است که معمولا این برجستگی ها در اندازه های 7، 9 و 11 سانتی متر تولید می شود و در انواع رول چلنیوم همراه با رنگ های متفاوتی نیز به فروش می رسند.

رول های چنلیوم از ضخامت های متفاوتی برخوردار هستند که معمولا از 0.3 تا 0.5 در بازار موجود هستند و طبیعتا هر چه ضخامت رول ها بیشتر باشد، دوام و پایداری این مواد نیز افزایش خواهد داشت.
همچنین نکته مهم دیگری که در کیفیت و دوام رول چنلیوم نیز تاثیر گذار خواهد بود، فرایندی به نام آنادایز است که کارخانه های تولید کننده در طی این فرایند، رول آلومینیوم را در شرایط مختلف جوی مقاوم سازی می کنند.
برخی از انواع رول های چنلیوم شامل رول چنلیوم ساده، رول چنلیوم لترمکس و رول های چنلیوم پانچ شده هستند که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت و آن ها را بررسی می کنیم.


پلکسی در تابلوهای چلنیوم

ورق پلکسی یا همان آکریلیک از نوعی پلاستیک است که در سه نوع متفاوت تولید می شود که شامل ورق پلکسی رنگی، پلکسی شفاف و پلکسی آینه ای هستند که هر کدام از آن ها در حرفه تابلو سازی از کاربردهای مختلفی برخوردار هستند، کاربردی ترین نوع ورق پلکسی در تابلو سازی ورق های رنگی هستند که در ساخت انواع حروف برجسته استفاده می شوند.
پلکسی در ساخت و تولید حروف برجسته چلنیوم نیز از مواد های اصلی این حروف برجسته بشمار می رود و به عنوان نمای اصلی حروف به کار گرفته می شود، همچنین پلکسی های رنگی این قابلیت را دارند که نور را از خود عبور دهند ولی اجسام پشت آن ها مشخص نخواهند بود.
در ساخت تابلو چلنیوم برای روشنایی از المان های نوری در داخل حروف استفاده می شود که با استفاده از پلکسی های رنگی، حروف دارای روشنایی خواهند بود بدون اینکه المان های نوری در حروف نمایان باشند.

اس ام دی و پی وی سی در انواع تابلوهای چلنیوم

اس ام دی ها امروزه به شکل های مختلفی در بازار الکترونیک وجود دارند و به فروش می رسند که یکی از انواع آن ها اس ام دی های بلوکی هستند، اس ام دی های بلوکی در ساخت تابلو چلنیوم برای روشنایی این تابلو نیز استفاده می شوند که در برندها و رنگ های مختلفی وجود دارند که امروزه جهت تولید تابلو چلنیوم از نوع ضد آب آن نیز استفاده می شود.
نکته دیگری که باید در رابطه با اس ام دی ها به یاد داشته باشیم این است که امروزه نوع جدیدی از اس ام دی ها به نام اس ام دی های بلوکی لنز دار وارد عرصه تابلو سازی شده اند که از شدت نور بالایی برخوردار هستند که طبیعتا با به کار بردن آن ها در حروف چلنیوم می توان نور پردازی این حروف را به بهترین شکل انجام داد.
در مورد پی وی سی هم باید گفت که پی وی سی یک نوع پلاستیک بسیار کاربردی است که امروزه در صنایع بسیاری زیادی نیز استفاده می شود که یکی از آن ها صنعت تابلو سازی می باشد، پی وی سی یا پلی وینیل کلراید که در انگلیسی مخفف کلمه Polyvinyl chloride است به دلیل قیمت مناسب و کاربردی بودن در حال حاضر یکی از مهم ترین مواد در پتروشیمی است و همان طور که گفتیم در صنعت تابلو سازی نیز کاربرد دارد که از مهم ترین استفاده آن در زیر سازی حروف های برجسته است.
ارتباط بین پی وی سی و اس ام دی در تولید تابلو چلنیوم نیز، در مورد قرار گیری اس ام دی ها است، که باید بعد از ساخت تابلو چلنیوم، ورق های پی وی سی مطابق با حروف ساخته شده برش خورده و در نهایت اس ام دی ها روی پی وی سی مونتاژ و سیم کشی نیز می شوند.
همچنین به این مورد هم باید اشاره داشته باشیم که عمده ترین نوع ورق های پی وی سی که در تابلو سازی مورد استفاده قرار می گیرند، پی وی سی ها با ضخامت 8 و 10 میلی متر نیز هستند.


تابلو چلنیوم نور اندریک

نور اندریک یا همان نور مخفی روشی برای نورپردازی از پشت است که بر روی تابلوهای متفاوت از جمله تابلو چلنیوم انجام می گردد، برای ساخت تابلو چلنیوم نور اندریک از لامپ های SMD که بر روی لایه زیرین تابلو چلنیوم نصب می شود استفاده می کنند، همچنین برای نورپردازی این تابلو یک فضای خالی چند سانتی متری نسبت به زمینه تابلو ایجاد شده و لامپ در این فضا قرار دارد و هنگام روشن شدن لامپ ها علاوه بر رویه حروف برجسته چلنیوم، از زیر حروف نیز نور به چشم می آید و جلوه کار نیز زیباتر می شود .

تابلو چلینیوم با دیگر تابلوهای تبلیغاتی چه فرقی دارد؟

تمامی حروف برجسته در تابلو چلینیوم دارای محفظه جدا بوده و هر حرف به صورت جداگانه از دیگر حروف شکل داده می شود.این تابلو برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف دارای محافظ بوده و همین امر باعث براق شدن حروف داخل تابلو است.
تابلو چلنیوم تنها تابلویی هست که نور داخل حروف را در شکل های مختلف از جمله الماس، ستاره ، دایره و یا کریستال به نمایش می گذارد.
یکی از اصلی ترین کارها برای موفقیت و پیشرفت هر کسب و کار آگاهی مشتریان از وجود چنین کسب و کاری است که توانایی برطرف کردن نیاز های آن ها را دارد، تبلیغات در زمینه های گوناگون یکی از اصلی ترین ابزار هایی است برای معرفی کسب و کار به جامعه هدف و تبدیل آن ها به مشتری است که یکی از اصلی ترین و مهم ترین ابزار ها برای تبلیغات هر کسب و کار استفاده از تابلو های مخصوص تبلیغاتی است که شما می توانید برای معرفی کسب و کارتان از آن ها استفاده کنید، و همچنین خواهید دید که یک انتخاب درست در افزایش فروش شما قطعا تاثیر گذار خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بازگشت
WhatsApp
تماس مستقیم
ایتا
روبیکا