در حال بارگذاری...


چاپ ریسو نامی تجاری و عام است که برگرفته از نام گذاری یک شرکت ژاپنی بر روی محصولات خود بود که گونه ای چاپ به صورت تلفیقی را ارائه می داد. بعد از مدتی این نام در ایران به شکل عامیانه به کار رفت. لازم است بدانید چاپ ریسو را با نام ریسو گراف نیز می شناسند. اما اسم اصلی این چاپ، چاپ داپلیکیشن است که مرسوم نیست. در حال حاضر بیشتر از نود درصد از دستگاه هایی که توسط این سیستم به چاپ می رسند به وسیله کمپانی ریسوگراف تولید می شوند.


چاپ ریسوگراف چیست؟

نوعی چاپ که توسط ماشین ریسوگراف انجام می شود که دارای سبک متفاوت از چاپ افست است. در این روش تصاویری که آماده چاپ هستند از راه اسکنر به استنسیل انتقال می یابند. چاپ از استنسیل بر مستر انتقال می یابد. لذا کیفیت چاپ با مواد استفاده شده ارتباط مستقیمی دارد. نرخ چاپ ریسو پایین است.


دستگاه چاپ ریسوگراف

جالب است بدانید این سیستم متشکل از فن آوری های متفاوت است که همگی در یک دستگاه گردآوری شده اند. از مزیت هایی که می توان برای دستگاه چاپ ریسوگراف در نظر گرفت این است که می تواند تعداد بالایی از سفارش ها را در مدت زمان کمتر از چاپ افست و با هزینه ای کمتر انجام داد.

اما لازم است بدانید که کیفیت کار چاپ با ریسو در قیاس با افست کمتر است. بنابراین اصلی ترین تفاوت چاپ ریسو و افست را در کیفیت و زمان می توان خلاصه کرد. چاپ افست کیفیت بالاتر دارد ولی به زمان بیشتری نیاز دارد و قیمت بالاتری برای مشتری دارد. چاپ ریسو ارزان است. بنابراین این خود یک حسن کار با دستگاه های چاپ ریسو است.

دستگاه چاپ ریسوگراف در مواقعی که با زمان کم رو به رو هستیم و به چاپ افست دسترسی نداریم استفاده می کنیم. خدمات چاپ ریسو در بسیاری از شهرها انجام می شود. قیمت چاپ ریسو با هزینه ای کمتر از چاپ افست انجام می شود. چاپ ریسو تهران و شهرهای دیگر انجام می شود.

موارد زیر را می توان با چاپ ریسو فوری انجام داد:

  • چاپ ریسو سربرگ
  • چاپ ریسو پاکت
  • چاپ ریسو تراکت برای تبلیغات
  • چاپ ریسو به صورت فاکتور رسمی
  • چاپ ریسو به صورت کتاب تک رنگ
  • چاپ ریسو به صورت سرنسخه


چاپ ریسو در چاپخانه ها

لازم است بدانید که دستگاه چاپ ریسو برای اولین بار در کشور ژاپن به وسیله یک کمپانی به نام ریسوکاگو پا به عرصه وجود گذاشت. این نوع چاپ ترکیبی از چندین تکنولوژی متفاوت است. ریسوگراف در حقیقت اسم تجاری این شرکت ژاپنی بود.
چگونگی چاپ در دستگاه ریسوگراف به این صورت است که تصویر یا متن بر روی مستر یا استنسیل ایجاد می شود. با بهره گیری از اسکنر به طور دقیق بخشی از نسخه به صورت آماده برای کار چاپ بر روی استنسیل ایجاد می گردد. سپس استنسیل بر درام می نشیند. برای چاپ زیاد به تعداد ده هزار نسخ می توان از چاپ ریبسو بهره گرفت.
در نظر داشته باشید که کیفیت در چاپ ریسو به عوامل متعدی مثل کیفیت مواد مصرفی و نوع دستگاه بستگی دارد. به عنوان مثال مصرف انواع مستر و مرکب به صورت غیر اصل قیمت چاپ ریسو را کم می کند اما از کیفیت چاپ نیز می کاهد. هزینه چاپ ریسو تقریبا کم است.
دستگاه های چاپ ریسو دارای انواع متفاوتی هستند و سایزهای متفاوتی را چاپ می کنند. این دستگاه ها تا سایز A4 را چاپ می کنند. این در حالی است که برخی از دستگاه های چاپ ریسو که به صورت حرفه ای تر و پیشرفته کار می کنند می توانند سایزهای A3 و B4 را نیز چاپ کنند. از دیگر تجهیزاتی که می توان برای چاپ ریسوگراف نام برد چاپ ترام و عکس است.
در حالت کلی می توان این گونه اذعان داشت که دستگاه چاپ ریسوگراف چاپ افست و دستگاه های فتوکپی قرار دارد. بدین صورت که اگر تعداد سفارش های چاپی برای چاپ افست کم باشد و برای ماشین فتوکپی زیاد باشد از دستگاه ریسوگراف بهره گیری می شود.
در نظر داشته باشید که سفارش های چاپ ریسو به صورت تک رنگ است. در مواردی هم می توان این چاپ را به صورت دو رنگ انجام داد.
بسیاری از چاپخانه ها سفارشات چاپ پاکت ملخی ریسو، چاپ فاکتور ریسو، چاپ قبض ریسو، چاپ ریسو a3، چاپ سیاه و سفید ریسو را با قیمتی مناسب انجام می دهند.


چاپ تراکت سفید و سیاه در زمان کوتاه

تراکت سفید و سیاه جذابیت بروشور رنگارنگ را ندارد اما چاپی بسیار با صرفه است. امکان چاپ و تحویل سریع این نوع چاپ تا 24 ساعت به راحتی امکان پذیر است. چاپ ریسو به علت این که می تواند انواع سفارشات را در زمانی بسیار کوتاه و با سرعتی بالا تحویل بدهد می تواند یک روش بسیار مناسب برای حوزه تبلیغات باشد.
همان طور که می دانید در دنیای امروز سرعت برای هر تبلیغی می تواند در درجه اول اهمیت باشد. بنابراین بسیاری از افراد که نیاز دارند تبلیغات کالاهی خود را در زمانی کم به انجام رسانند چاپ ریسو را بر دیگر انواع چاپ ها ترجیح می دهند.
امروزه با روی کار آمدن تکنولوزی های جدید تنها مشاغلی می توانند موفق شوند که در تبلیغات خود بیشترین سرعت را داشته باشند. هر چه تبلیغات زمان کمتری ببرد توجه مشتریان به سمت کسب و کار بهتر جلب می شود.
اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و می خواهید به بهترین شیوه هر روزه سیل عظیمی از تبلیغات تجارت خود را در معرض دید افراد بسیاری قرار دهید و مشتریان بالقوه را به بالفعل تبدیل نمایید چاپ ریسو می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. زیرا سفارش شما در کمتر از 24 ساعت به شما تحویل می دهد.
هر زمان شما می توانید تبلیغات جدید خود را در کمترین زمان با چاپ ریسو به انجام رسانید. چاپ ریسو با بهره گیری از فن آوری قابل توجه می تواند کسب و کار شما را در مدتی کوتاه بر سر زبا ن ها بیندازد. در واقع اگر شما بیشتر به دنبال تبلیغات تجارت خود در یک محله هستید چاپ ریسو گزینه ای بسیار محبوب است.


سفارش چاپ تراکت سیاه و سفید با دستگاه چاپ ریسو

در نظر داشته باشید که در دنیای امروز شاهد مدل های متنوع از دستگاه های چاپ هستیم. دستگاه چاپ ریسو یکی از انواع ماشین های چاپ است که می تواند در مدت زمانی سریع، تراکت های شما را در کمتر از یک روز با کیفیتی بسیار عالی به چاپ برساند.


دستگاه ریسو بهترین انتخاب برای چاپ تراکت سیاه و سفید

در نظر داشته باشید که برای چاپ ریسو به مقادیر اندکی برق نیاز است. این دستگاه با دارا بودن رنگ هوشمند جوهر می تواند مصرف جوهر را کم کند. چاپگرهای مخصوص ریسو کارهای مختلفی از جمله پانچ کردن تا تا کردن و کتابچه سازی را انجام می دهند. چاپ ریسو برای مشاغل دوست دار محیط زیست عالی هستند. زیرا همه جوهرهای این نوع چاپ بر پایه روغن های گیاهی است. لذا بدون نیاز به حرارت و یا بهره گیری از خشک کن های مخصوص مواد شیمیایی از راه جذب شدن در کاغذ خشک می شوند.
به علت فن آوری یکتا در چاپ ریسو قیمت چاپ برای تعداد زیادی از تراکت ها به حداقل مقدار خود می رسد. نتیجه ای که در چاپ ریسو دیده می شود بسیار عالی است و به علت بهره گیری از تکنولوژی جوهر تازه، می توانید انتظار چاپ با کیفیت را داشته باشید.


تحویل تراکت سیاه و سفید با چاپ ریسو با سرعت بالا

یک چاپگر اداری به طور معمول می تواند 1000 صفحه رنگی را در مدت زمان 25 دقیقه به صورت یک رو چاپ کند. دستگاه چاپ ریسو می تواند همین کار را در زمانی کمتر از 7 دقیقه به انجام رساند. همچنین این دستگاه چاپ بسیاری از پروسه ها مانند پانچ و منگنه کردن، صحافی را بدون این که به اپراتور نیازی باشد انجام می دهد. لذا کار با دستگاه ریسو سبب می شود تا اشتباهات احتمالی کم شود و سرعت تحویل بالا رود. لذا انتخاب دستگاه چاپ ریسو را می توان بهترین انتخاب دانست.


نتیجه گیری

چاپ ریسو را می توان انتخابی هوشمندانه برای بسیاری از سفارشات چاپی از جمله کارت ویزیت و تراکت دانست. زمان سریع و قیمت مناسب و کیفیت بالا از جمله مزایای کار با دستگاه چاپ ریسو است.


سوالات متداول

چاپ ریسو چیست؟

در واقع ریسو اسم نوعی از چاپ نیست؛ بلکه اسم تجاری یک کمپانی از کشور ژاپن است که بر روی کالای جدید خود که به نوعی چاپ تلفیقی بوده گذارده شده است. در ایران این نام به طور عامیانه بر روی چاپ داپلیکیشن گذاشته شده است.

هزینه چاپ ریسو چقدر است؟

چاپ ریسو از جمله چاپ های ارزان است. در هر دقیقه می توانید تا 130 صفحه را با دستگاه چاپ ریسو به چاپ برسانید. چاپ ریسو توانایی چاپ بر روی کاغذ از 60 گرمی تا 200 گرمی را دارد.

سریع ترین چاپ را کدام دستگاه دارد؟

بی شک می توان گفت که سریع ترین چاپ با قیمت مناسب را دستگاه چاپ ریسو دارد.

  • Donooco
  • آذر 26, 1401
  • 22 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بازگشت
WhatsApp
تماس مستقیم
ایتا
روبیکا